Geoblog.pl    Rudencja    Podróże    Z wizytą na ANTYPODACH - Dzień dobry! Zastałem OLKĘ?    Niespodzianka ...
2007

Niespodzianka ...

Australia
Australia, Sydney

W sobote rano mielismy jechac w Gory Blekitne... ale nie chcialo nam sie wstac :-) Postanowilismy wiec, ze zabieramy ciuchy plazowy ekwipunek i plyniemy na plaze w Manly. Do Circular Quay'a poszlismy na nogach przez Krlewskie Ofgrody Botaniczne. Wow! W Aussie przedziwne ptaki i jaszczurki chodza po chodnikach niczym nasze golebie :-)
Wszystkie sciezki ogrodow prowadza do Sydney Opera. Wlasciwie bylismy przy niej tak blisko pierwszy raz bo w ogole powolutku sobie to Sydney zwiedzamy ;-)
Budowla jest dziwna ale nie jest juz najnowasza. Zdziwilo mnie, ze dach nie jest z blachy (jak zawsze myslalam) tylko jest wylozony malymi kafelkami (flizami :-)))))

Wnetrze Opery to kilka oddzielnych sal, gdzie rownoczesnie odbywaja sie (kilka razy dziennie): przedstawienia, koncerty, opery. Mozna tez zwiedzic Opere z przewodnikiem.

Wpadlismy na spontaniczny pomysl by poszukac Repertuaru - bo to fajna pamiatka. I tak sie zaczelo ... Kupilismy bilety na wieczorny koncert: MONUMENTY AUSTRALII & SYMFONIA ANTARKTYCZNA !!!

I tak zrezygnowalismy z plazy by powrocic tu wieczorem :-)

koncert byl fascynujacy!!! Mielismy doskonale miejsca blisko orkiestry. Koncert byl polaczony z pokazem zdjec na projektorze (Antarktyda, monumenty Australii). Nie wiem ile bylo instrumentow na scenie ale brzmialo cudownie! Czy wiece, ze w Operze sa perawdziwe organy?

To byl niezapomniany deszczowy wieczor :-)))))))))

Krzyś Spod Trzynastek
Krzyś Spod Trzynastek - 2007-03-25 19:08
Witajcie, moi Kochani!
Zdjęcia, które włączyliście do blogu są kapitalne: pouczające i wesołe zarazem. Cieszę się, że udało się Wam uczestniczyć w koncercie w Operze. A Zoo? Fotogeniczne zwierzaki. Cudowne i bardzo celne spostrzeżenia. Mam nadzieję, że po Waszym powrocie (przepraszam, że o nim juz teraz wspominam) zobaczymy wiele innych zdjęć z tych miejsc.
Nowinki:
1. Otylka zdobyła pierwszy medal na mistrzostwach świata w Melbourne - srebro na 4oo m dowolnym. Na pewno będą następne. Szkoda, że musieliście opuścić tamte strony tak wcześnie!
2. Adam zdobył "kryształową kulę" po tym jak wygrał kolejny raz loty w Planicy (wszystkie 3 konkursy na Letalnicy - od piątku do dziś).
Życzę Wam następnych wspaniałych wrażeń. Całuję i pozdrawiam Wszystkich Czworga.

AndzrejEm
AndzrejEm - 2007-03-25 19:56
Witajcie!!!!
Jak Wam dobrze... to wspaniale.... chłońcie każdą sekundę... warto
i bądźcie szczęśliwi....
Pozdrawiam serdecznie...

Mam nadzieję, że pamiętacie o szachach!!!!

Tauzenik wasz
Tauzenik wasz - 2007-03-26 12:15
Hej Podróżnicy kochanie moi:)
Oj piękne to wszystko łezki się same cisną ze wzruszenia może i mi kiedyś uda się kawałek pięknego świata zwiedzić;)
Myślami jestem z wami:)
Pozdrowienia dla Olków 2
Zapraszamy do Polski :P

Rudencja
Rudencja - 2007-03-27 14:58
Hej AndrzejueM! Pamietamy o szachach :-) Caluski

chmiel
chmiel - 2007-03-27 16:34
Żonka mnie zabije jak zobaczy, że kazałem jej spać w namiocie podczas podróży poślubnej a Wy rozbijacie się po Operach :-)

Rudencja
Ania & Mateusz Boryczka
zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 115 komentarzy115 236 zdjęć236 0 plików multimedialnych0