Geoblog.pl    Rudencja    Podróże    Z wizytą na ANTYPODACH - Dzień dobry! Zastałem OLKĘ?    Sniadanie z widokiem na ocean ...
2007

Sniadanie z widokiem na ocean ...

Australia
Australia, Port Arthur

Poranek w Swansea....hmmm. Gdy rezerwowalismy wczoraj wieczorem ten pokoj nie wiedzielismy ze za wielka zaslona jest balkon, a z niego przecudowny widok na Freicient National Park i ocean. Cos niesamowitego. Szum oceanu przy sniadaniu i ten widok! Przecudowny! Sniadanie tez pyszne, oczywiscie jajecznica, bekon i tosty :-)

Po sniadanku zabralismy nasze tobolki (hmm ... dlaczego jest ich coraz wiecej?) i ruszylismy z powrotem na poludnie Tasmanii. Lot Hobart mielismy dopiero o1 9 wiec moglismy sie jeszcze udac na przyladek Port Arthur gdzie niegdys bylo ciezkie wiezienie dla zeslancow. Ale my nie chcielismy ogladac wiezienia, czulismy ze trzeba jechac dalej, najdalej jak sie da na poludnie by zobaczyc ocean od strony bieguna :-)

Nie da sie opisac jak wyglada to najdalsze miejsce przed biegunem! Wysokie klify, krystaliczna woda, jaskinie, cudny zapach oceanu. Zdjecia, zdjecia, zdejcia.

Wieczorem odbylismy kolejny lot z Hobart do Sydney via Melbourne.

Jedno powiemy: Ogromnie zal bylo opuszczac TASSIE :-((((((( i witac kolejna aglomeracje-najwieksza w Australii.

PS. Pytacie o diably tasmanskie. One sa sliczne! Takie malutkie czarne pieski. Sa bardzo przyjazne. Chyba mozna je spotkac na zywo bo widzielismy kilka niestety nie zywych :-( Apropos jazdy samochodem i kangurow. To jest bujda! Wszedzie przy drogach sa siatki i zwierzeta sie nie przedostaja na ulice. Tylko te malutkie ...

Ola
Ola - 2007-03-22 21:22
Bardzo ciekawie opisujecie państwo swoją wyprawę. Piękne zdjęcia przy każdej notce i ciekawe opisy przeróżnych miejsc. Żałuję że muszę chodzić do szkoły, a nie podróżować po świecie. Serdecznie Pozdrawiam!

Brat
Brat - 2007-03-23 18:01
Ahoj 2!!
Kurczaki, Koniec Swiata jest naprawde piękny. A ja musze sie pochwalic, ze ja bylem dzis tez na wyprawie dalekiej, na koniec polski :-D ... w Cieszynie. Bardzo lubie to miasto i jest urocze, ale w porownaniu z tym Waszym Koncem Swiata to nie ma porownania. Bajer!! Slicznie!! Mam nadzieje, ze kiedys bedzie mi i Malzonce dane pojsc Waszymi sladami po tych dalekich, pieknych bezdrozach i metropoliach odwroconego kontynentu. Slem Buziaki!!

Rudencja
Ania & Mateusz Boryczka
zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 115 komentarzy115 236 zdjęć236 0 plików multimedialnych0