Geoblog.pl    Rudencja    Podróże    Z wizytą na ANTYPODACH - Dzień dobry! Zastałem OLKĘ?    Bicheno - spotkanie z pingwinkami :-)
2007

Bicheno - spotkanie z pingwinkami :-)

Australia
Australia, Bicheno

Dzisiaj zwiedzilismy Hobart - bardzo sympatyczne oceaniczne miasteczko. Stad juz blisko do bieguna!!!

Po poludniu wybieramy sie tym rzem na polnocny wschod Tasmanii, do Bicheno gdzie wieczorem na plaze z morza wychodza pingwiny!!!

Pozdrwowienia dla wszystkich :-) A dla Olka specjalne plugowe zyczenia URODZINOWE!

Z Hobart wyjechalismy okolo 15 i juz o 19 dotarlismy do Swansea gdzie zakwaterowalismy nasze bagaze w superowym hoteliku na plazy i ruszylismy jeszcze dalej na polnoc do BICHENO gdzie mialy byc te nasze pingwinki:-)

O 20.30 maly busik zabiera nas na wybrzeze pingwinow. Idziemy w ciemnosciach za przewodnikiem jakas sciezka do morza. Przewodnik mowi, ze nie wolno zbaczac z sciezki bo poza nia znajduja sie gniazda pingwinow. Az sie nie chce wierzyc! Nagle zatrzymujemy sie i przewodnik przyswieca latarka na trawe ponizej sciezki.... JEST! Normalnie pingwin siedzi w trawie i patrzy sie na nas :-) Przypomina mi sie film Happy Feat, ktory ogladalam gdy lecielismy samolotem z Hong Kongu ;-) Pingwinek sliczny. Nie mozna bylo robic zdjec z lampa, a one sie bardzo ruszaly i zdjecia raczej klapa. Ale nagralismy film i on jest niezly :-) Chodzilismy tak zgodzine po tej plazy zagladajac w rozne miejsca i napotykajac te sliczne male pingwinki. Okazalo sie, ze o tej poze jest ich bardzo malo. Najwiecej jest ich tutejsza zima czyli w lipcu. Ale wycieczka i tak byla fascynujaca :-)

Olek
Olek - 2007-03-20 04:55
Dziekuje za zyczenia, rozczuliliscie mnie tym plugiem. Po tych naszych ciepelkach chetnie bym popluzyl, a nawet przestawil ratrak na Siglanach. Jeszcze raz dziekuje i odkrywajcie uroki tej naszej Australii. Pa do zobaczenia w Perth

E&A.F
E&A.F - 2007-03-20 09:32
Gorące życzenia urodzinowe dla OLKA niewiem czy w aussi obchodzicie imieniny jak w krakowskim czy urodziny jak na śląsku, obojętnie jakby niebyło to jeszcze raz wszystkiego najlepszego i dużo śniegu w nadchodzącej zimie żebyś miał co odśnierzać-- to źźźart

WronciaUndFicus
WronciaUndFicus - 2007-03-20 14:31
"Happy Birthday to You, Happy Birthday to You! Happy Birthday dear Olek, Happy Birthday to Youuuu!!!"
My rowniez dolaczamy sie do zyczen!! Wszystkiego dobrego, milosci duzo, przygod jak u "mlodych", no i tego plugowania... Zreszta sami sie chetnie przylaczymy :-) A ze u Nas sniezek pada to wszystko jest mozliwe!
Slemy buziaki w te Wasze dalekie, odwrocone strony!

Monika,Magda,Dorota,Adam B.
Monika,Magda,Dorota,Adam B. - 2007-03-20 15:36
Śledzimy Waszą podróż z wypiekami na twarzach , bardzo podobała nam się istotka zwana diabłem tasmańskim!!
Czekamy na zdjęcia ze spotkania z tupoczącymi pingwinkami!!!
Dziś na Waszą cześć ulepiliśmy bałwanka!!! Bo śniegu ci u nas co niemiara.
Całujemy Was mocno i czekamy niecierpliwie na dalsze wzmianki: Mateusza całują:Magda/Dorota/Monika , a Anię : Adam B, oraz Monika /Magda i Dorota

Krzyś Spod Trzynastek
Krzyś Spod Trzynastek - 2007-03-21 14:16
Kochani Aniu i Maćku,
Wiem, że jesteście ogromnie szczęśliwi, podróżując wśród takich wspaniałości. Teraz naocznie przekonaliście się, jak bardzo unikalna jest fauna Tasmanii, jakże cenna dla każdego Ziemianina, dla każdego kochającego i czującego dobro człowieka. Dziesiątki milionów lat odosobnienia doprowadziło życie do tak wspaniałych rezultatów, chociaż zatrzymało się ono tam tak, jak stopklatka na ekranie naszych telewizorów. I pomyleć, że byłoby tych "skamieniałych" gatunków dużo więcej, gdyby nie straszna cecha człowieka, który potrafi zabijać i traktować to zabijanie jako sztukę i sport. Przypomnijcie sobie chociażby wilka workowatego, którego ostatnie osobniki biegały po Tasmanii jeszcze w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Ale chęć zysku i brak wrażliwości na piękno przyrody u człowieka spowodowały, że teraz ostatnie osobniki można obejrzeć jedynie w muzeach jako zwierzęta-okazy-manekiny.
No cóż, obejrzenie Australijskich Cudów na własne oczy może być żródłem niezwykłych przeżyć, a wręcz doznaniem szczęścia. To przecież cuda żywego świata.
A pingwiny? Czy były to pingwiny adeli, a może pingwiny cesarskie? A może jeszcze inne? Jednak z pewnością były (są!) prześliczne. To żywe wzory dla nas. Wzory miłości rodzinnej i wspólnej walki o przetrwanie. Albo inaczej, jak u Dimas'a: jeden za wszystkich - wszyscy za jednego!!! A rola Pana Pingwina? To on dba o to, by pisklę mogło przyjść na świat, Darzy je swoim ciepełkiem i miłością. Tylko w morzu paskudne orki urządzają sobie na nie podwodne łowy. No cóż, silniejszy przeżywa.
Kochani, mam nadzieję, że Opera w Sydney stoi dla Was otworem. Połykajcie słuchem i wzrokiem wszytkie wspaniałości, które są dziełem natury i człowieka. I pozwólcie także nam obejrzeć je po Waszym powrocie do stron rodzinnych.
Czekam i całuję. Wielu chwil szczęścia i radości. Pozdrawiam Was i Waszych Gospodarzy.

Monika
Monika - 2007-03-22 09:08
Aniu/Matti!-Tym razem pytanko z prośba o odpowiedź do soboty!Proszę wybierzcie sobie (każde z osobna! w ramach akcji socjalnej naszej firmy!) jeden ,stały dzień w tygodniu wraz z godziną , w którym będziecie chcieli korzystać z kortów.Został nam ( pracownikom i przyjaciołom firmy) przydzielony jeden kort,na którym możemy sobie zarezerwować gratisową godzinkę w tygodniu.PZ prosi mnie o zrobienie takiego grafiku.Wiem ,ze Wy na pewno będziecie chętni-więc nie pytam czy chcecie tylko kiedy!!(jeszcze jest szansa na dodatkowe gratisy-ale to wyjaśnię jak juz wrócicie!)Bardzo proszę - jesli będziecie mieli tylko okazję o INFO! Całuję Was mocno Podróżnicy!!!

Rudencja
Rudencja - 2007-03-22 10:57
Hej Monisia i wszyscy Milleniacy! Dzieki ze i Wy nas ogladacie. Wybieramy SRODE GODZ 19. Dziekujemy PZ za taki program socjalny :-) CALUSKI

Brat
Brat - 2007-03-23 17:52
Ahoj!!
Jakie nomalnie sliczne pingwinki!! W zoo widzialem jakies takie inne. A te sa badzo badzo fajne :-) . Slem ucalowania!!

Rudencja
Ania & Mateusz Boryczka
zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 115 komentarzy115 236 zdjęć236 0 plików multimedialnych0