Geoblog.pl    Rudencja    Podróże    Z wizytą na ANTYPODACH - Dzień dobry! Zastałem OLKĘ?    na spotkanie z DIABLEM TASMANSKIM
2007

na spotkanie z DIABLEM TASMANSKIM

Australia
Australia, Hobart

W poniedzialek rano po ogromnie halasliwej niedzieli spedzamy pare dni na Tasmanii...

Pierwsze wrazenie? Ci, ktorzy wiedza jak jest w Jaworkach niech zamkna oczy i pomysla ze sa na Tasmanii! Jeziora, pagorki, skaly, czerwona ziemia tylko drzewa zupelnie inne. Tutaj wszechobecne sa rozne rodzaje eukalittusow. Sa nawet takie, ktore maja kolorowa kore.

Po zalogowaniu sie w hotelu w stolicy Tasiie - Hobart, wyruszylismy na polnocy zachod wyspy do Mt. Field National Park. Pokonalismy kilkadzeisiat km naszym terenowym autkiem (z otwieranych dachem!) przez gory do tego parku. Spotkanie z dzika przyroda zaczelismy od "Something Wild" - sanktuarium dzikich zwierzat: koala, wombat, platypus, kangury i oczywiscie diably :-)

Po poludniu pojechalismy wglab parku narodowego do czesci, gdzie kozna zobaczyc ogrrrrromnie wysokie drzewa i piekne jeziora.

Zdjecia mowia wszystko ...

WronciaUndFicus
WronciaUndFicus - 2007-03-18 12:12
Pozdrowcie od Nas Diably Tasmanskie ;-) ...podobno sa calkiem przytulne ;-) , ale siostra juz przezylas tyle spotkan z rekinami, wiec pewnie nic Ci nie straszne??
Przesylamy mnostwo buziakuf, usciskuf, przytulaskuf ;-)

Dziadkowie z Piotrowic
Dziadkowie z Piotrowic - 2007-03-18 17:56
Świętujemy osiemnastkę Marty i urodziny Mariusza. Obejrzeliśmy wspaniałe zdjęcia. Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy wielu nowych wspaniałych wrażeń.
Goście zgromadzeni na imprezce przy Owsianej. A szczególnie Babcia Ania i Dziadek Franek.
Ucałowania!

Goście Marty i Mariusza oraz
Goście Marty i Mariusza oraz - 2007-03-18 17:59
Wszyscy dziękujemy Wam za życzenia i pamięć!!!

Marcin
Marcin - 2007-03-18 20:39
Witam Kuzynostwo :)
Fajowe fotki. Widzę, że zwiedzacie na całego. Szczególnie zazdroszczę tej f1. To musiało być przeżycie. Pozdrowionka od wszystkich i dla wszystkich. Miłego dalszego wypoczynku :)

zaher
zaher - 2007-03-19 00:25
dajcie jakies fotki tego diabla:)

Babcia Stasia
Babcia Stasia - 2007-03-19 11:06
Pozdrowienia

Agata i Tomek
Agata i Tomek - 2007-03-19 11:08
Witajcie! Cieszymy się bardzo, że możemy Was oglądać. Macie super zdjęcia. Wasze przeżycia są zapewne jeszcze wspanialsze. Bawcie się dobrze i dużo piszcie. Pozdrawiamy.

Olki2
Olki2 - 2007-03-20 04:31
Kochani! Zdjecia przesliczne! Tak Tasmania ma cos w sobie europejskiego. W tej chwili zapewne jedziecie do Bicheno, zyczymy sympatycznego ogladania pingwinow. Ucalowania.

E&A.F
E&A.F - 2007-03-20 09:19
Nareszcie sie doczekałem są te dziwolągi z aussi nie taki diabeł straszny całkiem miłe zwierzątko powodzenia w dalszym odkrywaniu dalekiego kraju. ps. czekam na tańczące pingwiny

Brat
Brat - 2007-03-20 14:21
Ja myslalem, ze Diably Tasmanskie to jakies brzydkie zwierzatka skoro tak je nazwali, a tu takieee sliczne stworzonka, ladniejsze sa od nacpanych misiuf. A rejestracje mozecie "pozyczyc", bardzo orginalna. Slem - przesylam buziaki!

chmiel
chmiel - 2007-03-20 21:39
Pięknie na tej Tasmanii!!!
Czy te diabełki chodzą tam po ulicy czy też można je zobaczyć tylko w ZOO?

Rudencja
Rudencja - 2007-03-22 12:07
Hej. Pozdrowienia dal wszystkich!
Diabelki sa biedne, ze je tak nazwali - one sa slicze! A misie sa tak nacpane, ze sukces jak sie je w ogole uda dobudzic do zdjecia :-)

Rudencja
Ania & Mateusz Boryczka
zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 115 komentarzy115 236 zdjęć236 0 plików multimedialnych0