Geoblog.pl    Rudencja    Podróże    Z wizytą na ANTYPODACH - Dzień dobry! Zastałem OLKĘ?    Podroz z Townsville do AIRLIE BEACH
2007

Podroz z Townsville do AIRLIE BEACH

Australia
Australia, Airlie Beach

Po swietnie przespanej nocy wyruszylismy na rejsc promem SUNFERRIES na Magnetic Island (26$ za osobe w dwie strony). To wyspa po ktorej jezdza busy i mozna sie przemieszczac po zatokach i plazach. Tutaj natknelismy sie na cale stado PAPUG zajadajacych orzechy z palmy :-) Spedzilismy ciekawy poranek na tej dzikiej wyspie i wracalismy na prom by wczesnym popoludniem wyruszyc dalej na poludnie do AIRLIE BEACH.

Droga do Airlie Beach (250km od Townsville) to nadal dosc zielony krajobraz mieszajacy gory z rozleglymi sawannami. Tutaj gdzies powinny byc kangury :-) Po drodze natrafiamy na wysoko polozony punkt widokowy na ktory wspinamy sie naszym offroadowym autkiem. Wow! widoki z gory sa cudne :-)

Okolo godziny 18 dojezdzamy do naszegokolejnego przystanku- Arilie Beach. Poniewaz jest dosc wczesnie i slonce jeszcze nie zaszlo, jedziemy jeszcze dalej nad ocean do portu Shutte Harbour skad odplywaja wszystkie lodzie i promy na archipelag WITHSUNDAY ISLANDS tzn WYSPY ZIELONYCH SWIAT. Archipelag ten obejmuje 74 wyspy. Bardzo chcielismy poplynac na ktoras z nich ale wiemy,ze juz nie zdazymy :-( Z puunktu widokowego w porcie o zachodzie slonca obserwujemy te wyspy,ktore wygladaja dokladnie tak jak MAGNETIC ISLAND,na ktorej bylismy wczoraj :-) Po zachodzie wracamy do Arlie Beach gdzie mamy zamiar przespac te noc.

Tym razem bez trudu odnajdujemy opisany w przewodniku Pascala Hotel Arlie Beach. Otrzymujemy niezly pokoj i oczywiscie ruszamy na miasto! Pozna kolacje zjadamy w Steak Housie nie odmawiajac sobie wpsanialego STEKA Z KANGURA i pysznego aussie wina! Ach! Wieczor byl na prawde mily :-)

Cosmo
Cosmo - 2007-03-15 12:46
Cześć kochani!!!
No tak, padł dysk linuxowy w wtlu ! Na szczęście Madzia zainstalowała od nowa system i skompilowała kernela !
Heh, no okey, żartowałem :P ale nareszcie mam chwilkę, żeby pooglądać i poczytać o Waszej podróży !
Nie powiem, zazdroszcze Wam i to baaaardzo !
Ale ciesze się razem z Wami, że mogliście wybrać się w podróż, w którą większość z nas chetnie by sie wybrała :)
Tyle ciekawostek, że nie sposób przyswoić je wszystkie, opowiadacie o rzeczach, o których nie miałem pojęcia :)))
Zdjęcia przepiękne, tylko więcej i jakieś może odgłosy ? Może jak Maciek gra na tych aborygenskich instrumentach ?
Maciuś podzielam Twój ból nauki jazdy, poniekąd borykam sie z tym samym, tylko że ja jeżdżę po drugiej stronie :) No to tyle, chętnie zajrzę tu do Was, aby śledzić Wasze przygody :) Bardzo dziękuję za smsy i czekam z niecierpliwością na kolejne wiadomości z tej dolnej części naszej planety :) i Cóż, na nic moje wołanie na 27.555 MHz 161/43 MAT 01 this is 161 UK 107 over ...... kangury Ci chyba radio porwały :)

Agnieszka, Zbyszek i Szymuś
Agnieszka, Zbyszek i Szymuś - 2007-03-15 21:19
Witajcie Kochani:-) Niesamowita ta Wasza wycieczka:-) Piękne zdjęcia:-) Że też są takie cudne miejsca na świecie, szkoda tylko że tak daleko od nas. Zwiedzajcie dalej, piszcie dużo i wracajcie do nas szczęśliwie:-) A z wieści z kraju: Szymuś rośnie jak na drożdżach, waży już 6 kg, mleczko mu służy:-) nadal się siebie uczymy ale idzie nam coraz lepiej:-) Całujemy i uważajcie na nisko latające kangury:-))))))

E&A. FIC
E&A. FIC - 2007-03-16 10:59
Mam pytanko o co chodzi z tym Magnetic Island czyzby na tej wyspie produkowali magnesy a może rosną na drzewach a papugi je dogladają prosimy o z djęcia z magnesami na drzewach albo jakieś inne to źźźart jak mawia jean michel jarre

Rudencja
Rudencja - 2007-03-16 13:11
Tatus! Ty to masz fantazje :-) Juz odpowiadam. MAGNETIC ISLAND ma taka nazwe bo kiedy kapitan COOK plywal w tych stronach podejrzewal ze ta wyspa zakloca dzialanie kompasu :-)))) I juz tak zostalo :-)

Rudencja
Ania & Mateusz Boryczka
zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 115 komentarzy115 236 zdjęć236 0 plików multimedialnych0