Geoblog.pl    Rudencja    Podróże    Z wizytą na ANTYPODACH - Dzień dobry! Zastałem OLKĘ?    Podroz samochodem z CAIRNS do TOWNSWILLE
2007

Podroz samochodem z CAIRNS do TOWNSWILLE

Australia
Australia, Townsville Harbour

W srode rano wyruszylismy naszym wypozyczonym samochodem: Hundai Tucson (4x4) na wyprawe na poludnie. Auto wypozyczylismy w Europcar. Dokupilsmy ubezpieczenie full wypas czyli cokolwiek sie stanie - nic nie placimy :-) Jedziemy 350km na poludnie do Townswille droga HWY nr 1. Zadziwjajaco zielona jest ta czesc Aussie. I w ogole taki gorzysty krajobraz miesza sie z rozleglymi i plaskimi sawannami. Wszedzie mnostwo obzartych eukaliptosow ale misiow nie widac :-( Po drodze trafaimy na slynne znaki "KANGAROO next ...km". Zeby zrobic zdjecie zawracamy kilka kilometrow!!! Ale mamy czas :-) W nadoceanicznej miejscowosci Cardwell zatrzymujemy sie przy pieknym molo i spacerujemy chwile po nadmorskim deptaku. Wszedzie obowiazuje zakaz kapieli a to z powodu KROKODYLI! Czy uwierzycie, ze w oceanie sa krokodyle?!?
NApotakni aborygeni kowia ze to prawda, ze ten cien tam daleko na ocenaie to wlasnie crocodile (brr!!!) Tutejsi Aborygeni lowia ryby na molo na samo zylke (bez wedki). I wlasnie przy nas zlowili ... REKINA!!!! Ale bez obaw byl wielkosci moze pol mtera ale zgryz mial niezly :-))))))))
Z Cardwell ruszamy dalej na poludnie do naszego Townsville gdzie logujemy sie w hotelu IBIS sieci ACCOR. A to dlatego, ze w calym Townsville nie bylo ani jednego pokoju w zadnym innym hotelu!!! Zmeczeni szukaniem zjadamy po ogromnym burgerze (Burgery w Aussie sa na prawde WSPANIALE!!!!!) i zasypiamy w slicznym pokoju hotelu IBIS (drogo - 149$ za noc).

Brat
Brat - 2007-03-15 15:57
Siostra, Szfagyer musi Cie chyba mocno przytulac, ze przezylas tyle spotkan z rekinami. A gdzie moi drodzy Wasze wymarzone Subaru?? Nie potrafie sie nadziwic, naogladac, nacieszyc ta Wasza podroza!! Wsatje rano wlaczam komputer i zagladam czy czegos tu nie naszkrobaliscie, popoludniu i wieczorem tez. Wilka buzka 4 U!!

australijczyk
australijczyk - 2014-09-13 12:06
Szacun
nad podziw ogromna wyobraznia
:-)
hehe

Rudencja
Ania & Mateusz Boryczka
zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 115 komentarzy115 236 zdjęć236 0 plików multimedialnych0