Geoblog.pl    Rudencja    Podróże    Z wizytą na ANTYPODACH - Dzień dobry! Zastałem OLKĘ?    Snurklowanie po SZELFIE KONTYNENTALNYM
2007

Snurklowanie po SZELFIE KONTYNENTALNYM

Australia
Australia, Cairns Reef
Przejechano 20713 km

GREAT BARIEER REEF czyli wielka rafa koralowa ciagnie sie wzdluz wybrzeza wschodniej Australii na odcinku 2000km! Odkryto ja calkiem niedawno bo w latach 70-tych. Ale niestety szybko ulega degradacji :-( Rafa dzieli sie na 3 czesci: rafa wewnetrzna (blisko kontynentu), rafa przybrzezna (wokol wysp) i rafa zewnetrzna (na srodku oceanu przy szelfie kontynentalnym!!!)

My udajemy sie wczesnie rano wspanialym katamaranem SILWERSWIFT wlasnie na rafe zewnetrzna w najdalsze miejsca gdzie tylko ten katamaran plywa (poniewaz jest najszybszy). Na poklad razem z nami wsiada zaledwie 30-40 osob, a zalogi jest chyba z 12 osob. Wszystko wyglada super profesjonalnie. Plyniemy 30km wglab oceanu z szybkoscia ok 80km/h !!! Po poltorej godziny jestesmy na turkusowo niebieskich przecudownym wodach.

Nasza calodniowa wycieczka kosztuje 150$ od osoby (to duzo) i obejmuje daleki rejs do trzech czesci rafy zewnetrznej, calodniowe posilki, pelny eqipment dla nurkow i snurlowcow oraz wycieczke z przewodnikiem po rafie :-)

A wiec nadszedl czas pierwszego skoku w glebie oceanu :-) Kazdy otrzymal stroj nurka, maske z fajka i pletwy. Powazna sprawa! Mateusz zostal takze wyposazony w czerwony pas, a to dlatego ze zaloga dba o osoby majace za soba jakies choroby (wypelnialismy specjalne formularze). Baaardzo trudno bylo sie zdecydowac na skok do wody ale jak wszyscy to wszyscy! Na dachu naszego katamarana siedzi "OKO" i bacznie wszystkich obserwuje i caly czas liczy. Pelen profesjonalizm! Kto sie boi sam plywac dostaje jeszcze kamizelke, styropianowy makaron albo trzyma za reke Snurklowego przewodnika :-)

My sie oczywiscie nie boimy (na niby) i plywamy sami. Pan powiedzial ze tu jest tyle rekinow, ze jak mnie zobacza ta na pewno uciekna :-))))) Tak to dodaje otuchy :-)

Ale ten podwodny swiat jest CUDOWNY!!!!!!!!!! Snurlowalam i sama do siebie mowilam rybkom "czesc! to ja! jestem tutaj i jestem ODWAZNA!"

Snurklowalismy trzy razy, za kazdym razem po 1.5 godzIny!
WIDZIELISMY:
* ZOLWIE !!!
* CYTRYNOWE RYBKI WIELKOSCI CHYBA Z POL METRA - PRZEPIEKNIE ZOLTE !
* RYBKI NEMO - WSPANIALE! Z CZERWONYMI USTAMI, BARDZO DUZE!
* TYSIACE RYB W LAWICACH ROZNOKOLOROWYCH
* ROZGWIAZY FIOLETOWE JAK IRYSY!
* OGROMNE KORALOWCE, NA PRAWDE OGROMNE!
* PLASZCZKE - JAK MOTYLA!
* MALUSIENKIEGO REKINKA RAFOWEGO :-)
i cale mnostwo stworzen podwodnego swiata...

MAmy zdjecia z podwodnego aparatu ale jeszcze ich nie wywolalismy. Ale na filmie widac ze bedzie co ogladac!!!

Rekami i nogami polecamy rejs SILWERSWIFT pomimo ceny. Bylo cudownie! A na koniec kazdy otrzymal swoje zdjecie z podwodnej wyprawy!!! Tak! Pani fotograf plywala pod woda i robila zdjecia :-)

PP
PP - 2007-03-13 13:35
Serdeczne pozdrowienia dla Millenijnych podróżników śle Piotr P.
Super pomysł z tym dziennikiem.Czekam na nowe zdjęcia,ciekawostki i wrażenia

Brat
Brat - 2007-03-13 15:20
No poprostu SZOK!!!
Dech zapiera, zazdrość zrzera...
No nic tylko SzOk!!!
Jakie to fszystko pienkne!!!

Asia&Waldi
Asia&Waldi - 2007-03-14 08:39
Super!!! Czekamy na więcej :) Aniu jak po nurkowaniu? Ściskamy Was mocno! Aha, domek Olków śliczniutki a grilek... bomba :) Serdecznie Ich Pozdrawiamy!

U3M Boryczka
U3M Boryczka - 2007-03-14 20:53
Witajcie,
Aniu, gdzie Twoje komentarze. Czekamy na nietuzinkowe i niebanalne słowa. Na zdjęciach widać tylko WIELKIE ODPOCZYWANIE. Jakie wrażenia? Co z Centrum Sztuki Aborygenów? Jestem bardzo ciekawa....
pozdrowienia dla Was i Oli

Irena&Jacek&Angelika
Irena&Jacek&Angelika - 2007-03-14 23:12
Witajcie!!! Śledzimy każdy Wasz dzień. Bardzo podobają się nam zdjęcia i komentarze ale chcielibyśmy więcej. Przypuszczamy że po takich wojażach już nie macie sily na dluższe opisy. Ta Wasza przygoda tak nas wciąga że mamy wrażenie jakbyśmy tam byli z Wami. Życzymy nadal tak pięknej pogody i bajecznego zwiedzania.

E&A. FIC
E&A. FIC - 2007-03-16 10:16
Chciałoby się zatańczyć walca pod wodą z rybką NEMO jak sie widzi te zdjęcia i czyta waszego bloga super przygoda pozdrowiena dla rekinów ludojadów co nie gustują w rudencjach

zachary79
zachary79 - 2007-03-16 15:43
no fakt... jak by to piowiedzial nasz wspolny znajomy Alex - ROZPIER..OL!!

Rudencja
Ania & Mateusz Boryczka
zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 115 komentarzy115 236 zdjęć236 0 plików multimedialnych0