Geoblog.pl    Rudencja    Podróże    Z wizytą na ANTYPODACH - Dzień dobry! Zastałem OLKĘ?    Fremantle i moje klapki :-)
2007

Fremantle i moje klapki :-)

Australia
Australia, Fremantle

Mateusz zaczal ranek od nauki jazdy do gory nogami po lewej stronie. Idzie mu calkiem dobrze :-) Troche mu sie myli, ktora strona jest prawa, a ktora lewa :-)
Po poludniu wybralismy sie na wycieczke do FREMANTLE. Jest to portowa miejscowosc na poludnie od Perth. Znajduje sie tutaj jeden z najwiekszych zaopatrzeniowych portow dla okretow podwodnych. Mozna tutaj wstapic do muzeum morskiego, ktore bardzo przypomina Opere w Sydney :-) Miasteczko ma "klimat", to taka nadmorska marina ze starymi zabudowaniami.
Znow zwiedzilam wszystkie sklepy z pamiatkami ale juz wiem, ze najbardziej podobaja mi sie te galerie ze sztuka ABORYGENSKA.

Ciekawostek z AUSSIE ciag dalszy:
* przyzwyczajenie do innej strefy czasowej to "pikus"!
* nie widzialam jeszcze zadnego pajaka ani weza ani zadnego innego jadowitego zwierza
* Papuga Gallah obgryzala dzisiaj antene na dachu :-)))
* na targu w Fremantle kupilismy mydlo z mango i perlowe kolczyki z kangurami dla Karolinki
* wreszcie znalazlam "japonki" z flaga australijska! Mateusz tez ma swoje "japonki" :-)

Krzyś Spod Trzynastek
Krzyś Spod Trzynastek - 2007-03-10 19:13
Moi Kochani!
W dalszym ciągu i z pewnością do konca Waszej podróży, będę zafascynowany krajobrazami, architekturą, porządkiem i czystością miejsc, w ktorych przebywacie.
Lecz często zastanawiam sie, w jaki sposób i z jaką determinacją budowano zręby cywilizacji (europejskiej) na tych Ziemiach. No, właśnie, a czy są tam ślady początków kolonizacji tych terenów i Australii w ogóle? Czy są ślady dawnych kolonii karnych, do których odsyłano nieszczęśników z Europy, by tam dożywali swych dni w upokorzeniu i nędzy? Czy Aborygeni sa na tyle zintegrowani z ludnością pochodzenia europejskiego, że nie czują sie już odrzuceni, a może sami tego chcą poprzez swoją izolację i wyobcowanie?
Maciek, pamietaj, że z jazda po lewej stronie to tak samo, jak po przwej, tylko inaczej. To kwestia przestawienia jaźni, chyba :::)
Trening czyni mistrza, dlatego proś Olków o jak najwięcej jazd, a będziesz mistrzem i zapomnisz, jak to się robi prawą ręką (zmienia biegi, oczywiście !!!):::).
Czyli już dzisiaj (to wg Waszego czasu) wyruszacie na wspaniałą samodzielną wyprawę. Trzymam kciuki za każdy metr trasy, za każdy wspaniały widok, a nawet za najmniejszego ukwiała lub koralowca z Wielkiej Rafy Koralowej. Trzymajcie się, Kochani i z otwartymi na ościerz oczyma obserwujcie przyrodę, życie i ludzi . Wołam o zdjęcia! Zróbcie ich tyle, ile to tylko możliwe. I filmów także.
Pozdrawiam Was, Aniu i Maćku! Pozdrawiam obojga Waszych Gospodarzy!

Ciocia Bożena
Ciocia Bożena - 2007-03-10 19:39
Czesc!
Z zainteresowaniem przeczytalam Wasze notatki z podrozy i ogladnelam zdjecia ktore rowniez bardzo mi sie podobaly. Na pewno dalej bede sledzila losy Waszej wyprawy! Pozdrawiam Was i Państwa "Olków" :)

WronciaUndFicus
WronciaUndFicus - 2007-03-10 20:07
Cześć Misiaki!
Tu Karolinka. Dziekuje Wam bardzo za napewno śliczne kangurki-kolczyki ;-)
Fajną macie tam pogode, zazdroszcze, ja tu musze w szaliczku i płaszczyku zimowym chodzić. Taka fajna podróż, takie fajne zdjęcia i fajny blog, i wogóle fajnie tam macie!!!
Przesyłam Wam dużo uścisków i buziaków!! :-D

PrzysiegaGryzonia
PrzysiegaGryzonia - 2007-03-10 20:49
Cześć droga siostrzyczko i drogi szfagierku!
Tu Wasz brat ;-) Będąc na fali zakładania blogów podróżniczych, założyłem oto i specjalny blog poświęcony wyjazdowi do Torunia na przysięge :-D Nic specjalnego, ale pytalaś co z Toruniem... Wielka Buźka!!

Rudencja
Ania & Mateusz Boryczka
zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 115 komentarzy115 236 zdjęć236 0 plików multimedialnych0