Geoblog.pl    Rudencja    Podróże    Z wizytą na ANTYPODACH - Dzień dobry! Zastałem OLKĘ?    Ocean, centrum Perth i ciekawostki
2007

Ocean, centrum Perth i ciekawostki

Australia
Australia, Perth City

Wstalismy wczesnie rano tzn o 7 by rankiem zobaczyc ocean :-) Pogoda dzisiaj wymarzona na wycieczke czyli 25 stopni. Olki mowia ze to juz jesien :-))) Ocean jest na prawde wielki ale w blasku slonca wyglada pieknie! Jak mocno wialo - widac na zdjeciach.
Poludnie spedzilismy w Perth - City gdzie dojechalismy symatyczna kolejka miejska. Ciekawostka = dopiero po odbyciu podrozy po wyjsciu z pociagu, konduktor na peronie sprawdza bilety :-) Perth to bardzo przyjazne miasto. Kilka wspanialych drapaczy chmur, a zaraz obok sympatyczne uliczki np. London Court, przypominajace te nasze europejskie deptaki. Oczywiscie zwiedzilam wszystkie sklepy z pamiatkami :-)

Aborygeni ... hm ... nie widzielismy ich jeszcze zbyt wielu ;-)
A co do chodzenia do gory nogami to jeszcze nas nogi nie bola ale niech nam ktos przysle z Polski GLOBUS bo nie potrafimy sobie nadal uswiadomic, ze jestesmy na drugim koncu swiata!!!

W galerii zdjec zamieszczamy widokowke, ktora pokazuje wielkosc Australii wzgledem Polski.

Oto kilka napotkanych CIEKAWOSTEK z AUSSIE (AUSSIE to zdrobniale Australia):
* Australijczycy chodza BOSO po ulicach i marketach :-)
* papier toaletowy jest w MEDUZY, a nie jak u nas w pieski czy kwiatuszki :-)
* nad ranem budza nas tutejsze slowiki tzn PAPUGI :-)
* przy wyjsciu ze sklepu pracownicy prosza KAZDEGO o pokazanie zawartosci torby :-( i nie ma w tym nic dziwnego
* kilka minut nad oceanem i cale cialo pokrywa sie slona mgielka :-)

Krzyś Spod Trzynastek
Krzyś Spod Trzynastek - 2007-03-09 14:01
O kurczę, jaka radocha!!!
Przecudowne, fantastyczne! Wszyscy jesteście tacy piękni!!!
Każdy Wasz gest świadczy o tym, jacy jesteście szczęśliwi!
Z niecierpliwością czekam na dalsze relacje

E&A,F
E&A,F - 2007-03-09 17:04
hmm co tam aborygeni napisz adres fryzjera który ci zrobił tak odlotową FRYZURE mam pytanie czy mateusz sie skurczył na tej drugiej półkuli czy te aborygeny takie wielkie, zdjęcia są SUPER jakość znakomita pstrykać dużo pstrykać czekamy na dalsze wiadomości o tych co mykają swoimi brykami po drugiej stronie ulicy pa pa

Dawid z Marcinem i rodzicami
Dawid z Marcinem i rodzicami - 2007-03-09 20:33
Pozdrowienia z pierwszej półkuli :) Zazdrościmy pogody (u nas ciągle prawie zima :/, marzymy o słońcu, którego macie pod dostatkiem).

Rodzinka ze Skawiny:) Tomankow
Rodzinka ze Skawiny:) Tomankow - 2007-03-09 22:10
Witamy Was podróżnicy:) Zdjecia są piekne:) liczymy na więcej i na bierząco będziemy śledzić tą waszą wycieczke:) Pozdawiamy jeszcze napewno coś napiszemy:)

Rudencja
Rudencja - 2007-03-10 02:49
Hello!
Mam chwilke wolna bo Mati sie uczy jezdzic po LEWEJ stronie do GORY NOGAMI :-) Tatusiu! Dzem z MANGO jest pyszny! Przywioze Ci caly sloik. Tu w ogole wszystko jest z mango :-) Pozdrowienia dla wszystkich.

WronciaUndFicus
WronciaUndFicus - 2007-03-10 12:16
Jak to harcerze mówią:
P.K.P.!!! = Pięknie Kurcze Pięknie!!!
Tylko mnie jeden dzień nie było, a tu tyle się nadziało.
Zdjęcia ekstra.
3majcie się mocno zakrętów i powodzenia w prowadzeniu po złej stronie ;-)
(Jakie to wogóle uczucie??)

Rudencja
Ania & Mateusz Boryczka
zwiedziła 2% świata (4 państwa)
Zasoby: 33 wpisy33 115 komentarzy115 236 zdjęć236 0 plików multimedialnych0